איך להוציא את המיטב מהעובדים שלי?

 

 

יש להבין מראש שלא תמיד הפקת המיטב מהעובדים היא משימה שאפשר לבצע לבד, ייעוץ לבכירים (כולל באופן דיסקרטי) ע"י גורם חיצוני ומקצועי או סדנאות מנהלים איכותיות יכולים בהחלט לעשות את ההבדל ולתת נקודת מבט שימושית שממנה ניתן להתחיל להתקדם.

 

גורם הפוליטיקה הארגונית

בהקשר של השאלה "איך להוציא את המיטב מהעובדים שלי?", חלק מרכזי בהצלחת התהליך הוא הבנת הפוליטיקה הארגונית הקיימת ו/או פעילות הקשורה לפוליטיקה זו – כולל תהליך לשינוי מסוים שלה. המנהל חייב להבין את הנושא הרגיש והמורכב הזה – שקיים בכל ארגון – ולנסות להשפיע בצורה יעילה תוך שימוש יעיל בו ובניואנסים הפרטניים הקיימים בשטח.

 

תחושת שותפות לדרך

מנהל איכותי ומוערך הוא כזה אשר מעבר ליכולות עסקיות, פיננסיות או תפעוליות יודע להחדיר בעובדיו תחושה של שותפות לדרך. כאשר העובדים חשים שותפים לתהליך, שההנהלה מכבדת אותם ומעריכה את פועלם, כאשר הארגון כולו מרגיש כיחידה אחת הנעה לעבר מטרה חיובית – התוצאות יהיו בהתאם והתפוקה תהיה משופרת ללא ספק.

 

בהקשר לתחושת השותפות הזו, היישום בפועל תלוי מאוד במהות הארגון, כמות העובדים וכיוצא באלו – נקודה פרקטית אשר ניתן ללמוד להפנים במסגרת של קורס להצלחה עסקית למנהלים למשל. כך יש ארגונים שבהם רצוי ליצור מעין תחושה של משפחתיות, לעומת זאת יש ארגונים שבהם תחושת השותפות צריכה להיות לעבר הפקת מוצר חדשני או יעד פיננסי מסוים.

 

ניהול והגדרת ציפיות

 

כאשר הארגון כולו עובד תחת הגדרות ברורות של ציפיות ויעדים, יותר קל לנהל את העובדים ולעובדים עצמם יותר קל להתכוונן לעבר המטרות העיקריות. היבט זה של ניהול עובדים יעיל ומיטבי צריך להיעשות בשיתוף ושקיפות לעובדים, כך לכולם קל יותר להישאר על המסלול הנכון ולעבוד ביעילות מרבית.

 

להבין כי כל עובד הוא שונה

על מנת להפיק את המיטב מעובדיך, אי אפשר להתייחס לכל הארגון או אפילו למחלקות שלמות כישות הומוגנית אחת של אנשים. למנהלים חשוב להבין כי כל עובד הוא אינדיבידואל עם אופי שונה, יכולות שונות ודרך שונה שאפשר לדחוף אותו להישגים ותוצאות אופטימאליות. הגיוון של הצוות הוא חיוני ותורם רבות להשגת המטרות, שלב מהותי בהגשת מלוא הפוטנציאל של כל עובד הוא להבין שיש לו צרכים שונים, דרישות מקצועיות שונות, ציפיות שונות (למשל קידום בעבודה או אפילו האדרת סמכויות לשיפור מוטיבציה  ותפוקה) וכמובן יתרונות שונים.

 

סביבת  עבודה איכותית ומתאימה

כיום ידוע שסביבת העבודה חשובה מאוד ליעילות העובדים, לתפוקה ולשביעות הרצון הכללית שלהם – מה שמוביל לביצועים טובים יותר ולעובדים שנשארים בארגון. לא כל ארגון חייב להיות גוגל או פייסבוק מבחינת סביבת עבודה פתוחה ועמוסת אפשרויות, אך בתור מנהל עליך להשתחרר מקיבעונות ולבחון רעיונות ליצירת סביבת העבודה האופטימאלית הן למהות העבודה והן לעובדים עצמם.

 

נושאים נוספים

היבטים נוספים של הפקת המיטב מעובדים כוללים תגמול נכון ולפי ביצועים (לא רק בכסף!), סביבה עם אתגרים ואפשרות לקחת אחריות, אימוץ חוזקות, ניהול חולשות וגם לא לפחד לפטר כשבאמת צריך. כמו כן, חשוב להגדיר מהן הבעיות המרכזיות ביעילות העובדים, לבדוק את הממשקים בארגון, לגבש אסטרטגיה ברורה ולנסות לשאוף לפוליטיקה ארגונית התורמת לארגון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *