יתרונות וחסרונות של עבודה מהבית

לדוגמה, אפשר לנהל חנות וירטואלית באתר איביי שבה תמכרו את מרכולתכם וכו'.

לעבודה מהבית יש יתרונות רבים לעומת עבודה "רגילה":

  • אתם פחות עצבניים- בניגוד לעבודה מהבית, עבודה "רגילה" יכולה להכניס לחייכם הרבה מתח ועצבים, במיוחד אם היא כוללת בוס מרגיז במיוחד ופקקים שלא נגמרים.
  • אתם הרבה פחות מותשים- עם עבודה "רגילה", אתם נאלצים לקום השכם בבוקר, עייפים ומסמורטטים ולהתארגן במהירות. גם העמידה בפקקים מתישה מאוד. כל זאת, בהנחה שבכלל יש לכם רכב צמוד. אם לא, תיאלצו להיגרר בתחבורה ציבורית עד לעבודה. לעומת זאת, כשאתם עובדים מהבית אתם יכולים לקום בכייף וברוגע מתי שנוח לכם, לאכול ארוחת בוקר בשלווה וליהנות מכוס מיץ תפוזים סחוט מול עיתון הבוקר.
  • אתם הרבה יותר פרודוקטיביים- כאמור כשאתם עובדים מהבית, אתם לא מבזבזים אנרגיות וזמן על קימה מוקדמת ונסיעות ארוכות. לכן אתם הרבה יותר נמרצים ופרודוקטיביים. גם קל לכם להתרכז יותר בעבודה, מכיוון שאין לכם הסחות דעת כמו קולגות לעבודה, בוס שעומד לכם על הראש, ישיבות וכו'.
  • אתם חוסכים בעלויות- במשרה "סטנדרטית" אתם מבזבזים לא מעט עלויות. הדלק רק הולך ומתייקר (והחזרי הנסיעות שאתם מקבלים מהמעסיק לא מכסים את העלות). בנוסף אתם גם מרבים לאכול בחוץ (אתם עייפים יותר ולכן גם רעבים יותר) ומוציאים כסף על רכישת בגדים ונעליים.
  • יש לכם יותר זמן לעצמכם- בעבודה "רגילה" אתם נמצאים בתוך מרתון של עבודה-בית-עבודה-בית. אתם מזניחים את הדברים שאתם אוהבים, כמו תחביבים מעניינים. קשה לטפח אורח חיים בריא כשאתם עובדים שעות רבות בחוץ – לשמור על פעילות גופנית, לפנות זמן בכל יום לבישול בריא וכו'. בעבודה מהבית, לעומת זאת, אתם חופשיים כציפורי דרור.
  • עם עבודה מהבית אתם יכולים להיות קרובים לילדים- אין אמא שלא מתייסרת ברגשות אשמה כשהיא צריכה בכל בוקר להיקרע מהילדים ולצאת לעבוד שעות רבות (רק הנסיעות עצמן מצריכות זמן רב). עם עבודה מהבית, היא גם יכולה להיות קרובה לילדים וגם ליהנות מהכנסה.

עם כל היתרונות העצומים של עבודה מהבית, ישנם גם לא מעט חסרונות:

  • אתם מבודדים- כשאתם עובדים מהבית אין לכם קשר עם קולגות מהעבודה. אתם מבודדים בבית, רחוקים מהעולם החיצון.
  • אין הטבות- זה עצוב, אבל במדינה שלנו עצמאיים אינם נהנים מהטבות רבות בחוק, ששכירים כן זוכים להם, כמו ימי מחלה, ימי חופשה, מתנות לחגים, דמי הבראה, קרנות סוציאליות, קרנות השתלמות וכו'. מה גם שעצמאי צריך לעבוד קשה במשך כל דקה, בזמן שעובד שכיר יכול בהחלט "למרוח" את הזמן פה ושם כשהבוס לא בסביבה – לגלוש בפייסבוק, לקשקש עם עובדים אחרים, לקחת הפסקת צהריים ארוכה וכו'.
  • אתם נשארים בבית- הרבה אנשים שעובדים, נהנים להתלבש יפה בבוקר ולצאת "מתוקתקים" מהבית. אבל כשאתם עובדים מהבית, אתם הרבה פעמים לובשים פיג'מה מוכתמת ואפילו לא טורחים לסדר את השיער. באיזה שהוא מקום, זה קצת מדכא.

מובא בחסות יעל גלזר – קורסים והכשרות למסחר אלקטרוני באיביי ובאטסי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *