טיפים לתהליך חיפוש עבודה למשתחררים

רוב החיילים המשוחררים מעוניינים לטייל ברחבי העולם או ללמוד לאחר שהם מסיימים את תקופת השירותהצבאי שלהם, על מנת להגשים מטרה זו רובם יצטרכו לחפש עבודה בה הם יוכלו להרוויח סכום יפה של כסף.

מהי עבודה מועדפת

חיילים רבים שומעים כי עבודה מועדפת היא עבודה משתלמת לאחר שחרור צבאי.

המוסד לביטוח לאומי הוא המוסד אשר אחראי לקביעת הרשימה של העבודות המועדפות והצבא הוא זה שאחראי להעניק לכם את המענק של העבודה המועדפת (באם אתם ממלאים את כל התנאים הנלווים אליה).

התנאים הם:

  • משך העבודה חייב להיות שישה חודשים לפחות.
  • חיילים משוחררים יכולים להשתלב במסגרת של עבודה מועדפת עד שנתיים מהיום בו הם השתחררו.
  • היקף המשרה של העבודה חייב להיות 100%. (לפחות מאה וחמישים ימים של עבודה).
  • רק חייל משוחרר אשר זכאי לדמי אבטלה מאותו יום בו שוחרר יוכל להשתלב בעבודה מועדפת.

תהליך חיפוש עבודה

התהליך שעובר מחפש עבודה לאחר השחרור צריך להתבצע בצורה נכונה תוך יישום הטיפים הבאים:

  • הכנה מוקדמת- ההמלצה היא להכין את הדברים הבאים לפני שאתם מתחילים בתהליך החיפוש והראיונות: תעודת זהות תקינה, תעודת יושר, תעודת שחרור, תמונות פספורט, פרטי חשבון בנק, קורות חיים ודרכון (במקרה ואתם מעוניינים לחפש עבודה לחיילים משוחררים בחו"ל).
  • כל מקום עבודה אליו תגיעו ידרוש מכם חלק מהמסמכים והתעודות שצוינו ולכן מומלץ להכין את כל  אלו בקלסתר מסודר וזאת על מנת לא לבזבז את הזמן בהמשך תהליך חיפוש העבודה למשתחררים.
  • סוג עבודה- הגיעו להחלטה האם אתם מעוניינים להתחיל בתהליך חיפוש עבודה לחיילים משוחררים במדינות חו"ל או שמא אתם מעוניינים לעבוד בארץ.
  • איתור משרות לחיילים משוחררים- ניתן לפנות אל לשכות התעסוקה אשר יכוונו אתכם למשרות המתאימות לכם, ליחידה להכוונת חיילים משוחררים, ארגונים גדולים המפרסמים מודעות דרושים, חברות כוח אדם וחברות השמה. שימו לב שיכול להיות שיוצעו לכם משרות רילוקיישן – שזה אומר מעבר מגורים לאזור העבודה בארץ או בחו"ל – לא כדאי לפסול! בנוסף, קיים מאגר גדול מאוד של משרות באינטרנט. כל שתצטרכו לעשות הוא להגיע להחלטה האם אתם מעוניינים לעבוד בישראל או בחו"ל ובהתאם להיכנס לאתר משרות המתאים לכם ולמצוא את המשרה אשר תאפשר לכם להרוויח כסף רב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *