החשיבות של מיתוג עצמי

 

דרך אחת לקבוע את אסטרטגיית המיתוג העצמי הטובה ביותר היא להתבונן באסטרטגיות המיתוג של העולם המסחרי. התחילו על ידי עיון בספרים טובים שנכתבו אודות חברות ומוצרים השתמשו בייעוץ קריירה. מותגים מצליחים מושכים חוקרים. לכן, יש חומר כתוב רב על הדרך שבה מותגים פיתחו אסטרטגיות מנצחות. ברגע שתתחילו ללמוד על עולם המיתוג המסחרי, תבינו שלאסטרטגיית המיתוג יש מה ללמד אתכם.

להלן ארבעה אסטרטגיות מעולם המסחר שבהם השתמשו אנשים כדי לבנות מיתוג עצמי חזק. ואין סיבה שלפחות אחת מהן לא תביא הצלחה גם לכם.

אסטרטגיית מיתוג עצמי ראשונה: היו ראשונים.

כל אחד יודע שיש יתרון למי שראשון. הראשון נתפס בדרך כלל כמנהיג בתחומו, והוא גם זה שאנחנו זוכרים. ובגלל שהוא המנהיג, כולנו מאמינים שהוא גם הטוב ביותר בתחומו. להיות ראשון הוא יתרון אדיר. לדוגמה, מייקל דל היה מנהל המכירות הראשון של המחשבים האישיים ושלט בשוק זה ביד רמה.

אתם בטח חושבים שמדובר בענקים עסקיים, וסוג זה של הישג הוא בלתי אפשרי לבני תמותה רגילים כמונו. איך אנחנו יכולים להיות מספר אחד במשהו?

אתם לא צריכים להיות ממציאים גאונים כדי ליצור משהו ראשון. תחומים חדשים צצים כל הזמן, כפי שתראו כשתקראו את הספרות שהוזכרה למעלה. עליכם פשוט לחשוב בדרך אחרת. לעיתים קרובות אפשר לפרוס את התחום כדי ליצור תת-תחום ולהיות הראשון בו. חשבו על כך כאילו אתם חוצבים נישה חדשה מתוך התחום.

אסטרטגיית מיתוג עצמי שנייה: היו המנהיגים

יש דרכים רבות בהן תוכלו להגדיר את עצמכם כמנהיגים. אתם יכולים להיות מנהיגי המחלקה שלכם או של החברה שלכם. או שאתם יכולים להיות המנהיגים במכירות בחברה שלכם, או להיות מנהיגי המכירות של מגזר מסוים בחברה. כדי להתקבל כמנהיגים, עליכם להוביל על ידי דוגמה אישית ובאמצעות רעיונות שיש לכם.

אסטרטגיית מיתוג עצמי שלישית: היו האופוזיציה

לא רק המנהיגים הם חלק מהמיתולוגיה של האומה, אלא גם אלה שנחשבו כאנדרדוג. יש לנו פינה חמה בלב למורד הבודד שפועל ההפך מהממסד. הליכה נגד הזרם ומחשבה על פעילות הפוכה מהמקובל, במסגרת ההיגיון, יכולה להוביל למציאת שווקים שמחפשים אנשים בדיוק כמוכם.

אסטרטגיית מיתוג עצמי רביעית: היו בעלי תכונה מסוימת

אסטרטגיית המיצוב של מותגים הנפוצה ביותר היא תביעת בעלות על תכונה מסוימת. למשל, מרצדס בנץ היא מכונית שבנויה סביבה תכונת היוקרה. לכן, בחרו את התכונה האמינה ביותר שלכם, ותנו לה מקום נרחב במיתוג העצמי שלכם.

בין אם אתם בעלי חברה או מחפשי עבודה שנמצאים כעת במסגרת של ייעוץ שיווקי לקריירה – התפקיד שלכם כיוצרי מיתוג עצמי הוא לתבוע בעלות על התכונה הטובה ביותר שלכם ולהכריז שהיא אינה שייכת למתחרים שלכם, בזירה שבה אתם רוצים ליצור את הרושם הרב ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *