רכב מטעם העבודה – משתלם?

לכל רכב אותו נרכוש, (מבלי לקחת בחשבון את העלות הראשונית), יש הוצאות שוטפות במהלך השימוש היומיומי בו, כמו למשל ביטוח, טיפולים תקופתיים, טיפולים לא צפויים ועוד.

עוד יש לקחת בחשבון כי כל רכב בו נחזיק, ערכו יורד בממוצע באחוז אחד בכל שנה שחולפת, כך שהמחיר ההתחלתי בו רכשנו רכב חדש או משומש אינו רלוונטי ברגע בו נרצה למכור אותו.

אם אין לכם את כל הכסף לרכישת הרכב, סביר להניח כי תאלצו לקחת הלוואה לשם מטרה זו, אם דרך הבנק ואם ממקורות מימון שונים אחרים. חשוב שתיקחו בחשבון כי כל הלוואה אותה תחליטו לקחת  תדרוש מכם ריבית בהתאם להסכם ההלוואה.

עוד הוצאות אשר נכללות באחזקת הרכב: תשלום של אגרות הרישוי התקופתיות והוצאות הדלק אותו אתם ממלאים בהתאם לצריכה היומית, שבועית או החודשית שלכם.

אם נחשב באופן יחסי וממוצע את העלות השנתית לאחזקת הרכב שלכם, הרי שנגיע לאזור ה– 4000 שקל וזאת אם החלטתם להחזיק רכב פרטי.

 

מה קורה להוצאות כאשר בוחרים לקחת רכב ממקום העבודה?

אחזקת הרכב אשר קיבלתם ממקום העבודה תהיה ברובה על ידי המעסיק ואילו אתם תיקחו חלק קטן יחסית בתשלום. בכל הקשור לדלק, המעביד ישתתף גם כאן בהוצאות, כך שאתם תחסכו לא מעט כסף בכל חודש בו תשתמשו ברכב.

אם לא נאלצתם להוציא סכום ראשוני בעבור רכישת הרכב, הרי שלא תאלצו להוציא את הסכום מחשבון הבנק או לחילופין לא תאלצו לקחת הלוואה בגינה תשלמו ריבית, כך שלמעשה חסכתם בעלויות החודשיות.

העלויות הממוצעות לאחזקת רכב מידי מקום העבודה, נעות סביב ה – 2000 ₪ בחודש, כך המסקנה היא כי רכב מטעם העבודה משתלם בהשוואה אל אחזקת רכב באופן פרטי.

 

חשוב לזכור כי במקביל אין לכם הפסד חודשי בערך הרכב שנע כאמור על אחוז ממחירו המקורי. אין אתם צרכים לרוץ ולחפש אחר מכונאי רכב אשר מציע תיקון במחירים זולים אלא לפנות ישירות לחברה והם אלו שיערכו את הסידור של התיקון עבורכם.

לקיחת רכב ממקום העבודה, מורידה מראשכם דאגות רבות ויוצרת מצב בו אין אתם מתעסקים כלל עם כלי הרכב, פרט לאותו סכום ידוע שיורד מתלוש השכר החודשי שלכם. דבר שלעיתים משתלם על פני כל הוצאה אחרת.

 

מומלצים: הובלות – השוואת מחירים להובלות בישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *