חיפוש עבודה מקוון- איך לעשות את זה נכון?

להלן מספר דגשים שכדאי לקחת בחשבון בכל הקשור לחיפוש עבודה במדיה המקוונת על מנת אכן להיחשף לכל ההיצע הרחב של המשרות הפוטנציאליות ולמקסם את הסיכויים למציאת עבודה מתאימה שעונה על הדרישות מהר ככל הניתן:

חיפוש יעיל בלוחות דרושים

אחת הפלטפורמות היעילות ביותר בתחום חיפוש עבודה מתייחסת ללוחות דרושים ברשת. לוחות אלו מציעים שפע משרות אקטואליות ועדכניות במגוון תחומי עיסוק, כולל משרות מקצועיות הדורשות ניסיון מקצועי קודם לצד משרות בתחומים כלליים שאינן מחייבות ניסיון קודם בתחום. בעת חיפוש עבודה בלוח דרושים, כדאי לבצע חיפושים ממוקדים בהתאם לתחום העיסוק הנדרש כולל פילוח פנימי המתייחס לסוג המשרה (לחיילים משוחררים, לאקדמאים ללא ניסיון, מתאים לאימהות וכיוצא בזה), היקף המשרה (משרה מלאה, חלקית, במשמרות, כולל לילות וכיוצא בזה) ואיזור גיאוגרפי מועדף.

במידה ואין מגבלות מיוחדות, לא כדאי למקד את החיפוש יתר על המידה כדי אכן לאפשר חשיפה לכלל המשרות שיכולות להתאים ולא לצמצם יתר על המידה את האפשרויות. יש לקחת בחשבון כי יתכנו לא מעט משרות שלא חשבנו עליהן מלכתחילה ובכל זאת יכולות להתאים כך שבאמצעות חיפוש רחב, אכן ניתן יהיה להגיע אליהן. בנוסף, במידה ולוח הדרושים מאפשר קבלת ניוזלטר יומי הכולל מקבץ משרות חדשות המתעדכנות בלוח, לא כדאי להמתין עד בוא המייל אלא להיכנס באופן עצמאי לאתרים ולהתעדכן לגבי המשרות.

להיות תמיד עם יד על הדופק

מאחר וכיום התחרות על כל משרה ומשרה הינה משמעותית, חשוב להיות באופן תמידי עם יד על הדופק ולהתעדכן בתכיפות לגבי משרות חדשות המפורסמות ברשת, הן בלוחות דרושים, ברשתות חברתיות עסקיות, באתרי הבית של גופים רלוונטיים או בכל פלטפורמה אחרת. יש לקחת בחשבון כי ככל שתקדימו להעביר את קורות החיים, כן הסיכויים שתזומנו לראיון גדלים והסיכון לסגירת המשרה לפני שתספיקו לעשות צעד זה קטן. המטרה המרכזית היא להיות מעודכנים ולהעביר במהירות קורות חיים עדכניים, המלצות ויתר המסמכים הנדרשים לצרף במסגרת פרטי כל משרה ומשרה.

בהגשת מועמדות למשרות מכרזים סביר להניח שתידרשו להציג מסמכים המעידים על השכלה כמו למשל תעודת סיום קורס אנגלית עסקית למשרה המחייבת בקיאות בשפה ברמה המבוקשת או תעודת הסמכה מקצועית בתחום מקצועי. כמו כן, יידרשו בחלק מהמקרים גם המלצות ומילוי טפסים ייעודיים מטעם אותו גוף מגייס.

בכל מקרה, במקרה כזה חשוב לעמוד בלוחות הזמנים ולהגיש את המועמדות במועד מאחר ואיחור בהגשה גורר פסילת המועמדות על הסף. בכל מקרה, כדאי גם להתעדכן במאמרי תוכן באתרי דרושים המציעים מגוון טיפים עדכניים שיוכלו לסייע לכם בהליך חיפוש העבודה בשלביו השונים, החל מכתיבה מקצועית של קורות חיים, התנהלות נכונה במהלך ראיון עבודה טלפוני, פרונטאלי, מרכזי הערכה וכל שלב מקצועי נדרש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *