חיפוש עבודה – העיקר האופטימיות

הזמן הוא הרופא הטוב ביותר

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להחליט. לא רק החלטה ערטילאית ש"מחר אתחיל לחפש עבודה". החלטות כאלה לא תמיד מתממשות, בדומה להחלטה שמחליטים רבים "מחר אתחיל בדיאטה". המחר, למרבה הצער, לא מגיע. כי כשהוא מגיע – הוא כבר היום…

ההחלטה צריכה לבוא מבפנים, ממקום של הבנה שאלה החיים וצריך להמשיך. לגבי כאלה שמתקשים לעמוד בהחלטה, מומלץ לנקוט צעדים שנראים על פניו חסרי משמעות אבל הם יכולים לשנות הכל, ואלה הם:

מקבל ההחלטה חייב להכריז עליה בקול, אפילו רק בפני עצמו. מפתיע עד כמה יכולה ההכרזה הזאת לשנות. למילים כוח משלהן, והוא דוחף קדימה.

–          לבשר על ההחלטה החדשה לכמה שיותר אנשים, ורצוי גם אנשים קרובים וגם פחות קרובים. שני יתרונות יש לדבר: ראשית, מרגע שמחפש העבודה מפרסם את כוונתו ברבים, הוא מתחייב אליה באופן כל שהוא. כיון שבני האדם הם חיות חברתיות, נסיגה מהבטחה מזמינה לחץ חברתי ועל מנת להימנע ממנו יהיה חייב אותו אדם לעמוד בהחלטה שלו.

דברים שלא סיפרו בעבודה

לעיתים קרובות קורה שכאשר מוציאים את הראש אל מחוץ לבית ומתחילים לחפש עבודה, רואים שהמצב איננו כה גרוע כפי שהיה נדמה מלכתחילה. אדם עבד משך שנים במוסך רנו, למשל, ותמיד אמרו לו שהמצב קשה ולא יודעים מה יהיה. והנה בתוך זמן קצר נמצאה עבורו משרה כעובד של מוסך מאזדה, במחלקת בקרה או כאחראי על נושא רכב מסחרי, כולל תיקונים, טיפולים ויוד. הפתעה? לא ממש. במקרים רבים המצב הרבה יותר טוב ממה שהוא נראה.

גם אם אדם איננו בעל מקצוע טכני דווקא, חזקה עליו שייווכח במהרה באותו הדבר עצמו: כשנמצאים בקבוצה סגורה מאמצים לעיתים קרובות אמונות שאינן תואמות את המציאות דווקא. וכיון שהטבע האנושי נוטה יותר לשלילה, מאמצים דווקא את ההיבטים השליליים. "המצב קשה" אומרים כולם. "לא ברור מה יהיה" הם מוסיפים. "הכלכלה במשבר" אומרים כולם לקינוח.

אבל האמת היא הפוכה. האבטלה בישראל בשפל שלא היה כמותו כמעט שלושים שנה – 5.7% איך שלא מסתכלים על הנתון הזה, הוא מפתיע לטובה. נכון לעכשיו גם לא נראה שינוי רציני. חששות תמיד ישנם, אבל לא יותר מכך.

כדי להתחיל להיות מחפש עבודה רציני, יש לנקוט בכל האמצעים האפשריים, ויש הרבה מהם: חיפוש בלוחות המודעות בעיתונים, חיפוש באתרים ייחודיים העוסקים בתחום, פרסום בקרב החברים ברשת החברתית וברשתות אחרות. הסיכוי למצוא עבודה, נכון להיום, הוא גבוה מאי פעם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *