מה צריך כדי לעבוד בארצות הברית

ארצות הברית מציעה אופציות תעסוקה רבות לישראלים רבים, בין אם הם בתחילת דרכם (השתחררו לא מכבר מהצבא), ובין אם הם בשלבים מתקדמים יותר בחיים. העבודות המוצעות לאוכלוסיה בתחילת דרכה הם על פי רוב פריצת מנעולים, הובלות, מכירה בקניונים ועוד. עבודות אלו מאפשרות לכל אדם להגיע להכנסות גבוהות בהתאם לכושר המכירה שלהם ועל כן ישראלים רבים מתפתים להשתלב בעבודות אלו.

 

בשנים קודמות ישראלים רבים יצאו לעבודות אלו ללא אישורי עבודה (ויזת עבודה), ולקחו על עצמם את הסיכון להיתפס. עם השנים שחלפו, ההגירה בארצות הברית מחמירה עם עובדים שלא בהתאם לחוק והעונשים, כמו גם האי נעימות מסיטואציה זו מאיימים על רבים שבוחרים להוציא ויזת עבודה ולעבוד על פי חוק.

 

מדוע ויזת עבודה

על מנת לעבוד בארצות הברית בהתאם לחוק, על כל עובד שאינו תושב ארצות הברית להוציא ויזת עבודה המאפשרת לו לעסוק בעבודה חוקית בארצות הברית. ויזת עבודה ניתן להוציא בשגרירות ארצות הברית לאחר מילויי טפסים וראיון בשגרירות, כך שלעיתים עדיף להשקיע בבקשה מאשר לעבוד לא חוקי.

שימו לב כי אתם מחליטים לעבוד לא חוקי ומשטרת ההגירה תופסת אתכם, אתם צפויים לעבור תהליך בירוקראטי לא נעים בלשון המעטה.

ישנה אפשרות תמיד לעבדוד מהבית בתחומים שונים ולהימנע מכל הוצאת הויזה, נסיעה לחו"ל ועוד. אחד מן התחומים הוא מכירות דרך האינטרנט וכל מה שצריך זה לעבור קורס איביי או כל קורס מכירות אינטרנטיות אחר שיספק לכם מקצוע קליל ומהנה לעבודה לא רק מהבית אלא מכל מקום עם חיבור לאינטרנט ולפטופ.

ישראלים רבים שחשבו כי להם זה לא יקרה, עמדו בסיטואציה בה הגיעו ממשטרת ההגירה אל מקום עבודתם, דרשו מהם לראות מסמכים ולא היה להם מה להציג. משלב זה בו זיהו השוטרים כי המסמכים לא בנמצא הם אזקו את הישראלים , והעלו אותם לניידת שהובילה אותם למאסר. המאסר לעיתים הסתכם בכמה שעות, אך פעמים אחרות ישנו ישראלים במעצר מספר לילות. שימו לב כי אותם ישראלים הם אנשים נורמטיביים וישיבה במעצר אינה חלק משגרת חייהם, כך שזו טראומה אותה הם סוחבים עד היום.

 

חלק מהישראלים אינם יכולים לשוב עוד לארצות הברית במהלך חייהם, מה שנקרא נקודה שחורה בדרכון מבחינת הרשויות בארה"ב, ועל כן אם אין אתם רוצים להיות בסיטואציה זו, כדאי שתשקלו להוציא ויזת עבודה ואל תיקחו את החוק לידיים בעבור כסף ירוק, שללא ספק מפתה, אך לא בהכרח משתלם לאחר מעשה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *