סטודנטים לומדים לחפש עבודה


לצאת מהתואר מוכנים לעבודה

רוב משרות ההייטק, בעיקר בתחומים כמו פיתוח תוכנה או פיתוח חומרה, דורשות תואר ראשון. אם עד שנות ה-2000, כל מי שידע להזיז עכבר מחשב, יכול היה לעבוד בהייטק, כיום, בלי תואר ראשון ולפחות כמה שנות ניסיון, יהיה לכם לא קל למצוא את החברה שתשמח לזמן אתכם לראיון. לכן, חשוב לצאת מהתואר עם ניסיון, וכדי לעשות זאת, הנה כמה נתונים שחשוב שתדעו:

 

מתי להתחיל לחפש

התארים הראשונים בהנדסות בנויים בצורה מדורגת. בשנה הראשונה אתם לומדים מבואות, מקצועות כלליים והרבה מאוד מתמטיקה (אינפי, חדו"א ושאר דברים שגורמים לכם לרעוד בכיסא, לבטח). המקצועות הפרקטים, אלו שמלמדים אתכם לפתח (תוכנה או חומרה) נלמדים החל מהשנה השניה, ולכן, רוב החברות מחפשות סטודנטים שסיימו את הסימסטר השלישי והלאה.

 

מה לחפש

אם אתם יודעים מה אתם רוצים לעשות בסוף התואר, באיזו שפה אתם מעוניינים לפתח, האם ל-WEB או תוכנה שולחנית, ויש לכם מושג כללי של הטכנולוגיות שמעניין אתכם לעסוק בהן, חפשו עבודה שתקנה לכם ניסיון רלוונטי. אם עבדתם בתואר כבודקי תוכנה (QA) למשל, זה יקנה לכם ניסיון עבודה, אבל הניסיון הזה לא יהיה רלוונטי, אם תבחרו להיות מפתחים בשפת JAVA. אם תרצו להתקדם בשלב מסויים לניהול ותלכו ללימודי מנהל עסקים, ביחרו עבודה שתהווה ניסיון רלוונטי לתחום בו תרצו לעסוק!

 

פרוייקט בסיום התואר

דאגו שהפרויקט שעשיתם יהיה רלוונטי לקריירה בה אתם מעוניינים. פתחו אותו בשפה בה תרצו לעסוק אחרי התואר, ודאגו שהוא יהיה בנוי בצורה מתודולוגית, על פי העקרונות שלמדתם בתואר. דעו להסביר למה בחרתם בשפה הזו ולא באחרת, ומדוע יישמתם את הפרוייקט בדרך הזו ולא בדרך אחרת.

 

ממוצע התואר

למרות שהניסיון שתצברו כבר במהלך התואר הוא חשוב, אסור בשום פנים ואופן לזלזל בממוצע הסופי של התואר. ככלל, גם כשהשוק היה במשבר, בוגרים עם ממוצע 85 ומעלה (82 בטכניון), לא התקשו למצוא עבודה. מי שממוצע התואר שלו היה נמוך מזה, התקשה למצוא עבודה, התהליך שלו היה איטי וממושך יותר, והוא נאלץ להתפשר גם על השכר, וגם על סוג העבודה. לכן, אם אתם עובדים במשרת סטודנט, אל תתנו לה להרוס לכם את הממוצע, ולתת לכם לשקוע בלימודים!

 

להתכונן לראיונות

תהליך מציאת העבודה כולל כמה סוגי ראיונות:

  • ראיון בחברת ההשמה – בו תשאלו על הידע שלכם, על המשרות שאתם מחפשים, ועל הניסיון שלכם.
  • ראיון ראשוני בחברת ההייטק – בו תבדק התאמתכם למשרה שהחברה מציעה
  • ראיון מקצועי בחברת ההייטק – לרוב, את הראיון הזה יעביר לכם המהנדס שינהל אתכם. הראיון יכלול שאלות בעל פה, כמו גם מבחן בכתב (או מול מחשב). השאלות במבחן המקצועי יגעו בטכנולוגיות בהן תשתמשו במהלך עבודתכם. למשל, אם המשרה היא משרת מפתח JAVA, תשאלו על תיקיות של השפה, וסביר להניח שתתבקשו לכתוב קוד, ואיכותו תבדק אף היא. חשוב מאוד להתכונן לראיון הזה, ולרענן חלודה – אל תגיעו לא מוכנים, זהו הראיון החשוב ביותר!
  • ראיון משאבי האנוש – הראיון הזה נערך על ידי מחלקת משאבי האנוש בחברה, ומטרתו היא לבדוק את אופייכם ואת התאמתו לתפקיד של החברה. אם זהו תפקיד בצוות, תבדק ה"חברותיות" שלכם, למשל.

 

רצוי שתתנסו בכמה שיותר ראיונות. זה נהיה קל וטבעי יותר, ככל שעברתם יותר ראיונות, ואתם גם תדעו טוב יותר למה לצפות. אל תחפשו עבודה רק בהתבסס על השכר שמוצע בה, ואל תחיו בהשוואה לחבריכם לספסל הלימודים. יופי שיוסי מרוויח 14,000 ₪ לחודש, ולכם הוצעו רק 12,000 ₪. מה שחשוב הוא הניסיון שהעבודה מקנה לכם, העניין והאתגר המקצועיים, והאיכות של המוצר והחברה בה עבדתם. חברות טובות, עם מוצר חדשני, יקנו לכם ניסיון מעולה, ועם הניסיון הזה, יהיה לכם קל מאוד למצוא עבודה לכשתסיימו את התואר.

 

נכתב באדיבות דיאלוג השמה בהייטק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *