להתראיין לעבודה באנגלית

חברות ההייטק שמנסות למתג את עצמן כחברות בינלאומיות, מחפשות גם עובדים שיוכלו לעבוד מול השוק הבינלאומי, ולכן מבקשות מהמועמדים לעבודה להיות בעלי רמת שליטה גבוהה באנגלית. על עובד שמבקש להשתלב בתעשיית ההייטק להסתגל וללמוד אנגלית עסקית, השונה מאנגלית שבה משתמשים בדיבור ביום-יום. על העובדים להיות מסוגלים לקיים שיחה באנגלית, לכתוב מיילים ודוחות באנגלית ולפעמים גם לטוס לחו"ל, להיפגש עם לקוחות וספקים ולנהל משא ומתן באנגלית.

כחלק מדרישות הקבלה שלהן, חברות ההייטק הבינלאומיות מקיימות לפעמים ראיון עבודה באנגלית, כדי לבדוק את רמת האנגלית של המועמד ועד כמה הוא דובר את השפה באופן שוטף. ראיון עבודה הוא דבר שמאיים ומלחיץ הרבה אנשים, על אחת כמה וכמה כאשר ראיון העבודה מתקיים בשפה שאינה שפת האם של המרואיין. הרצון ליצור רושם חיובי, להדגיש את היתרונות ולהסתיר את החסרונות, אל מול השאלות המקשות לעתים של המראיין, יוצרים סיטואציה לא פשוטה, שכאשר מוסיפים אליה את הקושי בתקשורת בשפה זרה, הופכת לעוד יותר מלחיצה.

איך להתכונן לראיון עבודה באנגלית

הדרך להתגבר על המכשול של ראיון עבודה באנגלית היא להתכונן אליו כמו שצריך. כמו לכל ראיון עבודה יש לעשות הערכות מוקדמת. כדאי להכיר את החברה שבה מתראיינים – לחפש אותה בגוגל, לקרוא עליה בעיתונים כלכליים, ולחקור עליה עד כמה שניתן, כדי להראות בקיאות ורצינות בראיון העבודה. בנוסף כדאי לברר על התפקיד שאליו מועמדים, ועל הדרישות שלו, ולנסות להדגיש את הפרטים בקורות החיים ובביוגרפיה האישית שמתאימים לדרישות האלה. אם אפשר מומלץ גם לברר מיהו המראיין, מה תפקידו ומה הוא מצפה מהעובדים שלו. כל פיסת מודיעין כזאת יכולה לעזור בראיון ולאפשר לך להגיע עם ביטחון עצמי ולהציג את עצמך בדרך הטובה ביותר.

כשנערכים לראיון עבודה באנגלית צריך להוסיף על כל המחקר המקדים הזה גם לימוד אנגלית לקראת הראיון. הכוונה היא לא להתחיל קורס אנגלית אינטנסיבי, אלא ללמוד אנגלית באופן ממוקד לצורך הראיון. מומלץ להיעזר בדובר אנגלית ולכתוב הצגה עצמית באנגלית בכמה משפטים קצרים, לשנן אותם וללמוד איך להציג את עצמך באנגלית בצורה שתראה טבעית ורהוטה. כמו כן כדאי ללמוד לקראת הראיון אוצר מילים הרלוונטי לתחום העיסוק של החברה, כדי להתכונן לכל שאלה שלא תבוא בראיון. והכי חשוב, כדאי לנסות לדמות את המצב של ראיון עבודה בעזרת תרגול של ניהול שיחה באנגלית ואף סימולציה של ראיון עבודה אמיתי.

הכנה רצינית לראיון עבודה באנגלית יכולה לעשות את ההבדל בין להחמיץ או לנצל הזדמנויות עסקיות. בעזרת לימוד אנגלית ממוקד לקראת הראיון ותרגול של דיבור באנגלית בשפה האופיינית לראיון עבודה, אפשר לקבל את הביטחון שדרוש כדי לעבור ראיון עבודה באנגלית בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *