איך להתקבל לעבודה במפעל בינלאומי גדול


למה אין מדור דרושים?

אם בעבר, ניתן היה לעיין ברשימת משרות החברה במדור 'דרושים' באתר האינטרנט של החברה בה רציתם לעבוד,  כיום חברות ומפעלים בינלאומיים גדולים העבירו את הטיפול הראשוני בכל הקשור אל גיוס עובדים אל חברות כח אדם וחברות השמה. לכן, אם אתם מעוניינים להתקבל לעבודה באחד מהמפעלים הבינלאומיים הגדולים, ההמלצה היא לברר באמצעות הקלדה במנוע החיפוש באינטרנט את המחרוזת: 'שם החברה+דרושים' ובהתאם לפלט התוצאות להפנות את קורות החיים שלכם לאותה חברת השמה או כח אדם אשר אחראית על הסינונים הראשונים של המתעניינים.

 

חלק מחברות כוח האדם יפרסמו את מודעת הדרושים בצורה מפורטת באינטרנט וזאת על מנת לייעל את התהליך ולאפשר לכם לבחון את המשרות שהחברה מציעה והדרישות שלה. בצורה כזו יפנו אליה רק מועמדים בעלי נתוני קבלה מתאימים למשרה, דבר אשר מייעל את תהליך הגיוס. במודעות הדרושים המתפרסמות תוכלו להבין מהי המשרה המוצעת (כולל תיאור אודותיה), מהן הדרישות של החברה מהמועמדים, המיקום הגיאוגרפי של המשרה, סוג המשרה (חלקית/מלאה/זמנית), איש הקשר המטפל במשרה זו עבורה החברה, ופרטי התקשרות הכוללים קישור או כתובת מייל לשליחת קורות חיים.

חשוב לציין כי רוב החברות העבירו את הטיפול לחברות השמה וכוח אדם, אך ישנן חברות אשר עדיין מפרסמות את המשרות שלהן בלוח דרושים של עיתונים ארציים וכן בלוחות דרושים באינטרנט.

 

לאחר שליחת קורות החיים

לאחר שתשלחו את קורות החיים שלכם, האחראי על המשרה יבדוק האם אתם אכן מתאימים למשרה מבחינת ניסיון, סטאטוס משפחתי, גיל ופרמטרים נוספים ובהתאם יחליט האם לזמן אתכם לראיון ראשוני. בראיון הראשוני ישאלו אתכם שאלות בנוגע לניסיון שלכם, חייכם האישיים, מדוע אתם מעוניינים להשתייך למפעל או חברה בינלאומית זו ועוד. אם עברתם את הראיון הראשוני בהצלחה יבקשו מכם להגיע אל מרכז הערכה בו תעברו מבחנים שונים על ידי צוות מקצועי של פסיכולוגים תעסוקתיים. רוב המפעלים הבינלאומיים והחברות עורכים מבחני קבלה במספר שלבים.

אם עברתם את כל השלבים המקדימים תוזמנו לראיון אישי בחברה בה אתם מעוניינים לעבוד (לרוב על ידי מנהל המחלקה בה אתם מעוניינים לעבוד), ובהתאם להתרשמות המראיין יוחלט האם אתם מתאימים למשרה המבוקשת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *