עובדים זרים


אישורים

בין אם בחר קשיש (או ילדיו), לשהות בבית אבות, ובין אם בחר קשיש להישאר בביתו ולהשיג לעצמו עובד זר, עליו להשיג אישורים רבים על מנת שיוכל העובד הזר לשהות בישראל באופן חוקי.

במידה וחוסך מעצמו הקשיש את הבירוקרטיה ומחליט להעסיק עובד זר ללא אישורים, הוא עלול לעבור על החוק והעונש יהיה בהתאם, ועל כן אין טעם לקחת את הסיכון, כי התשלום עבור העברה עלול להיות גבוה.

בחירת עובד זר, צריכה להתבצע לאחר שנלקחו בחשבון פרמטרים רבים, לרבות הכימיה שקיימת בין הקשיש לבין העובד, אורך רוח של העובד, הסבלנות שהוא מפגין, השפה שהוא מדבר ועוד.

 

ההבדל בין עובד זר לבית אבות

כל קשיש יכול לבחור להזדקן בביתו, שהוא המקום הטבעי והמוכר לו, או לחילופין להתגורר בבית אבות, או דיור מוגן, עם קשישים נוספים אשר נמצאים באותו השלב בחיים.

האפשרות של קשיש לחיות בביתו ולבלות בו את שארית חייו, מהווה יתרון מהותי.

במצב מעין זה, באם הקשיש זקוק לסיוע בתפקוד היום יומי שלו, תשכור עבורו המשפחה עובד זר, או לחילופין תבקש המשפחה סיוע מביטוח לאומי, אשר יבחנו את זכאותו ובהתאם יסייעו לו.

לעיתים מצבו של הקשיש לא מותיר ברירה, אלא לאכסן אותו בדיור מוגן, בו הוא יקבל את הטיפול המסור והמקצועי ביותר, אך כל עוד יש בידו הברירה, יקבל הקשיש את הטיפול המסור מידי עובד זר, אשר ישהה איתו בביתו וידאג לכל צרכיו.

 

בהתאם למצבו הבריאותי, תתקבל ההחלטה באם להקצות לקשיש עזרה של מספר שעות ביום, או לחילופין עזרה צמודה.

קשיש אשר נזקק לטיפול רפואי עשרים וארבע שעות ביממה, הרי שעדיף לו לשהות בבית אבות ולא להישאר חסר אונים בביתו.

עובד זר הוא פיתרון מהותי, אך אל לכם לשלול דיור מוגן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *