חיפוש עובדים כחלק מההתפתחות העסקית


מהי תכנית עסקית

כל עסק חייב תכנית עסקית אשר תגדיר את מטרותיו העתידיות ותפעל בהתאם ללוח זמנים מדויק.

תכנית עסקית תפרט מהו אותו מוצר או שירות אותו העסק משווק, ניתוח של השוק והמתחרים, החזון של העסק, היעדים, לוח זמנים לביצוע אותם יעדים, המודל העסקי, תוכנית שיווק ומכירה, תכנון פיננסי וכמובן מהו המבנה הארגוני של העסק ותכנון כוח האדם. בהמשך אותה תכנית יופיעו נקודות הביצוע של כל שלב בתכנית העסקית בהתאם ללוח זמנים מוגדר מראש. נכון להיום, עסקים רבים משתמשים בתוכנה לניהול עסק,  אשר מאפשרת להם תכנון מהיר ויעיל ויישום השלבים בצורה מסודרת.

המדד להתפתחות תקינה של כל עסק יהיה יישום השלבים בהתאם לתכנית העסקית (כולל איתור וגיוס עובדים) והשגת התוצאות (מימוש יעדים והכנסות) בהתאם לצפי אשר נרשם בתכנית.

 

גיוס עובדים

תכנית עסקית תמיד תכלול את המבנה הארגוני ותכנון של כוח האדם בעסק.

תכנון כוח האדם יכלול את כמות העובדים הנחוצה לעסק (מדי תקופה אשר הוגדרה מראש בתכנית),  המומחיות שלהם והיעדים שלהם. כל עסק זקוק לבעלי מקצוע מיומנים.

עסק אשר אינו זקוק לעובדים, הינו עסק הנמצא בתחילת דרכו או עסק אשר לא יוכל להתקיים לאורך זמן וזאת משום שהוא "הפועל השחור" של עצמו. גיוס עובדים נעשה על מנת להגדיל את התפוקה של העסק.

השלבים החיוניים בגיוס הם:

  • הגדרת התפקידים החיוניים לעסק
  • רישום פרופיל העובד בו אתם מעוניינים
  • בחירת הדרך לגיוס העובדים- חברות כוח אדם, פרסום מודעה בקטגוריית 'דרושים' בעיתון ארצי או מקומי, פרסום ברשת האינטרנט.
  • ראיון עבודה והכרעה

 

יתרונות תוכנה לניהול עסק

תוכנה לניהול עסק היא תוכנה אשר תעזור לכל בעל עסק ליישם ולנהל בקלות את התכנית העסקית שלו.

התוכנה תכלול ניהול של מאגר הלקוחות של החברה, כל הקשור למכירות ושיווק, גבייה, רכש, ניהול כח האדם משלבי הגיוס ועד מאגר העובדים וכרטיס אישי המכיל את כל הקשור אל כל עובד ומגוון טפסים.

כל עסק חייב לגייס עובדים אשר יספקו לו את התפוקה הדרושה ויובילו אותו לאותן הכנסות אותן הוא קבע בתכנית העסקית. תוכנה לניהול עסק תעזור לכם בכל היבטי העסק, כולל הפן הניהול הקשור אל גיוס עובדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *