בחירת מקצוע – לא כזה פשוט…

קריירה צריכה לענות עבור כל אדם על מספר פרמטרים מהותיים, בין אם זה מהפן הכלכלי בו צריכה העבודה לענות על הצרכים הכלכלים ולפרנס בכבוד את האדם ומשפחתו ובין אם זה מהפן של ההגשמה העצמית, בו צריך כל אדם ועובד לחוש מסופק מהעשייה היום יומית שלו.

 

קריירה היא למעשה מקום העבודה של בן אדם, בו הוא מבלה שעות רבות במהלך כל יום מימות השבוע. כל עוד מרגיש העובד מסופק מהבחירה שלו (גם אם היא לא מושלמת), הרי שהוא יכול להיות רגוע כי הוא את מקומו הבטיח לו, אך אם אין הוא מרוצה מבחירת המקצוע, הוא עלול לחוש אכזבה ולא להרגיש מסופק מהחיים באופן כללי.

 

כיצד בוחרים מקצוע לחיים

בחירת מקצוע לחיים לעיתים מתבצעת באופן טבעי, בו יודע האדם עוד מקטנותו מה הוא רוצה לעשות כאשר הוא יהיה גדול , אך פעמים אחרות הבחירה היא אינה החלטית ואדם יכול להרגיש חוסר אונים אל מול הקושי בבחירת המקצוע.

 

בדיוק לשם כך נבנה תחום הייעוץ, בו עובדים בעלי מקצוע שכל תפקידם הוא לסייע לאותם מתלבטים בבחירת הקריירה העתידית. קריירה היא אינה משחק ילדים והיא זו אשר גורמת לחיים להיות טובים יותר ופחות, הן מבחינת תחושת העשייה והסיפוק והן מבחינת היכולות הכלכליים ועל כן חשוב לקבל החלטה נכונה ולעיתים להיעזר בבעלי מקצוע מיומנים.

 

בחירת המקצוע צריכה להיות על פי העדפותיו של העובד ותחומי העיסוק שלו, שהרי אם עובד אינו אוהב את מקום עבודתו ואת התחום בו בחר, הוא לא יצליח לבצע עבודתו במקצועיות והוא עלול להיכשל בתפקודו.

השאלה הנשאלת היא, כיצד מאתרים את העדפה הטבעית של אדם למקום העבודה ספציפי ועל זה יכולים לענות לכם בעלי מקצוע רבים, שהתמחו באיתור הקריירה העתידית של בני האדם.

 

בחירת מקצוע במאה ה- 21

בשנים קודמות , קל יותר היה לבחור קריירה, משום שהאופציות היו מצומצמות וכך גם הבחירה. בעידן הנוכחי אנו עדים לגלות כי המגוון הוא עצום ותחומי הקריירה בה אתם יכולים להשתלב הן אינסופיות ועל כן הבחירה קשה ומבלבלת יותר. אם אין אתם יודעים כדאי לבחור לעצמכם קריירה, פנו אל מי שיכול לסייע לכם בתהליך ותיווכחו כי יש לכם תחום תעסוקתי, שממתין רק לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *