שינוי קריירה

כמה פעמים שמעתם בעברכם על חבר אשר למד גרפיקה בצעירותו וכי הוא לא מסתדר בשוק התעסוקהבחייו הבוגרים ועל כן הוא מחפש אפיק תעסוקתי חדש, בו הוא יוכל להתמחות ולעסוק על מנת להתפרנס בכבוד? סביר להניח שבעידן הנוכחי שמעתם על לא מעט כאלו שלא מוצאים את עצמם במסגרות אותם הם בחרו בעבר וכי כיום הם מחפשים מוסד לימודים בו יוכלו להתמחות ולבצע שינוי קריירה לעתיד ורוד יותר.

 

כיצד מבצעים שינויי קרירה

על מנת לשנות את הקריירה בה אתם עוסקים כיום ולפתח כיוון תעסוקתי חדש, עליכם בראש ובראשונה להבין מה בדיוק אתם רוצים ללמוד ובמה אתם רוצים לעסוק בסבב הבא שלכם. הבחירה הבאה חייבת להתבצע תוך מחשבה עמוקה, משום ששינויי קריירה לא ניתן לבצע בכל מספר שנים, כי זה דורש זמן, כסף ואנרגיות שלא תמיד יש לכם.

 

בחרו את תחום העניין שלכם ואת המסגרת התעסוקתית בה אתם רואים עצמכם משתלבים ונהנים במהלך היום יום ומיד אח"כ פנו לבחון את מסגרת הלימודים בה אתם יכולים להתמחות בתחום. שימו לב כי לא כל שינויי תעסוקה ידרוש מכם להירשם אל מסלול לימודים ולהתחיל לימודים לתואר ראשון, שני או לימודי מקצוע וכי

ישנם תחומים רבים אשר אותם אתם יכולים להכיר וללמוד תוך כדי השתלבות במקום עבודה.

 

כיצד מוצאים עבודה בעידן הנוכחי

על מנת למצוא מקום עבודה בו תתמחו ובו תשתלבו ותפיקו את המרב, עליכם להבין קודם כל באיזה תחום אתם רוצים לעסוק. לאחר שבחרתם את תחום העיסוק שלכם, עליכם להתחיל ולחפש את מקום התעסוקה החדש שלכם.

הכינו קורות חיים מעודכנים אשר כתובים בצורה נכונה וטובה וחפשו את כתובות המייל אליהם תשלחו אותם.

היכנסו אל פורטלים ואל אתרי דרושים אשר מפרסמים מקומות תעסוקה אופציונאליים (למשל כמו לוח זה שמפרסם מודעות רבות  כמו דרושים עו"ד או דרושים רואי חשבון)לכם והמתינו לטלפונים שיגיעו אליכם.

לאחר שתוזמנו לראיון עבודה, התלבשו בהתאם, הגיעו עם ביטחון עצמי גבוהה ככל האפשר וצאו לדרך . אם הצלחתם להרשים את המראיין, הרי שהשגתם לכם את העבודה המבוקשת ואתם נמצאים בשלב של שינוי קריירה ממנה לבטח תיהנו ותהיו מסופקים יותר מבחינות רבות ומגוונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *