תכנית עסקית – פותחים עסק חדש בדרך הנכונה

למה הכוונה בעצם? הכוונה היא לתכנון מוקדם שמתרחש לפני שפותחים עסק חדש או מרחיבים עסק ישן, ובו מפרטים בעצם את המרכיבים השונים של הפעולה: על איזה צורך בא לענות העסק, מה היתרונות של העסק שלכם, מה החסרונות שלו ביחס למתחרים, מיהם בכלל המתחרים שלכם, מה מידת סיכויי ההצלחה שלכם, ניהול סיכונים נכון, ועוד ועוד גורמים ומרכיבים שבסופם אתם יכולים לפתוח את העסק שלכם בצורה חכמה יותר, ולדעת לקראת מה אתם עומדים.

 

איך מבצעים את המחקר הזה?

לצורך איסוף כל הרכיבים האלה חשוב דבר ראשון להבין ממה הם מורכבים. אחד מהכלים המרכזיים בהם אתם יכולים להיעזר לקראת פתיחה של העסק שלכם או הרחבה שלו, היא להכיר מאד מאד טוב את המתחרים שלכם, ואת נקודות החוזק והחולשה שלהם. מדוע זה חשוב? כי מנקודות החולשה שלהם תוכלו ללמוד מה לא לעשות, ואת נקודות החוזק תוכלו לאמץ ולהתאים. בנוסף, דרך נקודות החוזק והחולשה שלהם תוכלו לזהות אצלכם את נקודות החוזק והחולשה אל מול המתחרים שלכם – ביחס הפוך כמובן.

חלק נוסף מאד חשוב, הוא להבין היכן הקשיים שלכם והיכן החסרונות שלכם. נכון, אף אחד לא אוהב לשמוע במה הוא לא טוב ובמה הוא צריך להשתפר – אבל הדבר הזה חיוני מאד, כי עם נתון כזה יש לכם הרבה יותר מה לעשות. אתם יודעים להיכן לשאוף, ואיפה צריך להגביר את הקצב ולהעלות את הרמה. עם נתון שאומר לכם שהכל בסדר – אין לכם ממש מה לעשות.

 

ועושים את הכל לבד?

אם אתם כבר עכשיו מתייאשים וחושבים איך תאספו את כל הנתונים האלה, תאגדו אותם לכדי מחקר אחד ותדעו להסיק את המסקנות המתאימות – אין צורך להתייאש. יש כיום בשוק חברות רבות שמבצעות אימון עסקי, ועזרה בבניית תוכנית עיסקית, אוספות את הנתונים, מעבדות אותם ומגישות לכם את המסקנות ואת ההמלצות לקראת הפתיחה של העסק או הרחבתו. השירות הזה כמובן עולה כסף – אבל הוא משתלם מאד לטווח הארוך, כי מיפוי נכון של הצרכים של קהל היעד, נקודות החוזק והחולשה שלכם, מיפוי של המתחרים שלכם, והמלצות קונקרטיות לעסק שלכם – הם כולם הצעדים שעוזרים לכם לנהל את העסק שלכם בצורה טובה יותר, חכמה יותר – וכזו שתיתן לכם רווחים גבוהים יותר.

 

מומלצים

פולדרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *