עסקים למכירה

לעיתים נראה עסקים רבים המוצעים למכירה כאפשרויות רכישה פוטנציאליות, לרבות בתי קפה , חנויות , בנייני משרדים ועוד. בכל אחד ואחד מהעסקים הללו קיים פוטנציאל כלכלי עצום התר אחר  המנהל הנכון שיעזור לו לפרוץ החוצה ולממש את הפוטנציאל העצום של העסק.

 

רכישת עסק יכולה להביא אתכם למימוש הפוטנציאל הניהולי והשיווקי הטמון בכם, אך גם אפשרות של  חוסר הצלחה צריכה לבוא בחשבון. נביא את הקריטריונים החשובים טרם קנייה של עסק:

 

  • שווי העסק- חשוב להכיר את שווי העסק ומתחריו. כך נדע פחות או יותר מהו הסכום הדרוש לנו על מנת לרכוש עסקים למכירה הקשורים אל תחום ההתעניינות או ההתמחות שלנו ונוכל להציע הצעת מחיר בהתאם.
  • סיבת העמדת העסק למכירה- עסק המוצע למכירה בגלל קשיים כלכליים, חובות או חוסר עניין של הציבור הרחב הוא מקור לדאגה. מומלץ לא להשקיע כסף בקניית עסק שכזה, שכן הוא בסיכון לקריסה כלכלית. מנגד, עסק מצליח המוצע למכירה לאור יציאה לפנסיה של הבעלים, שווה בדיקה והתעניינות.
  • מידת ההשקעה הדרושה- כדאי לעבור על כל פעילויות העסק לרבות שיפוץ, שיווק, פרסום, הוספת ציוד וריהוט ועוד. כך נוכל לאמוד את כמות הכסף שנצטרך להשקיע בשיפור וייעול העסק.
  • התאמתך לביצוע התפקיד- מידת ההתאמה שלך ושל תכונותיך לתפקוד כמנהל העסק חשובה מאוד. אדם המתאים ביכולותיו לניהול בית קפה לא בטוח שיוכל לנהל באותה צורה נאותה גם מלון נופש וההיפך. חשוב לרכוש עסק שיתאים לכישוריכם האישיים.

 

עם כניסתנו כבעלים והמנהלים של עסק מסוים כדאי מאוד שראשית כל, נערוך בחינה מדוקדקת של מקורות ההכנסות וההוצאות של העסק, בצורה זו נותיר הכנסות בעליי פוטנציאל גבוהה יותר.

שנית, חשוב לעבור על דרכי הפעולה והתהליכים השונים בעסק שלנו. כך נוכל לייעל את העבודה ולהוציא גורמים כאלה ואחרים הגורמים להאטה בתהליכים שונים בעסק שלנו.

איוש תפקידים מסוימים בעסק על ידי אנשים שאותם אנו מכירים ועליהם אנחנו סומכים, חשובה.  כשאתם בונים עסק, חשוב להכניס אתכם את אותם מכרים, אשר יעזרו לך לממש את שיטותיכם על הצד הטוב ביותר.

 

חיפוש עסקים למכירה הוא לא דבר של מה בכך, הכיוונים הם שונים ומגוונים ויש לשקול בכובד ראש כל הצעה או הזדמנות שתיפול בחלקכם, רכישת עסק ללא חשיבה מעמיקה יכולה להביא לפשיטת רגל ולקריסה כלכלית לכן הקפידו לעבור על הקריטריונים שאותם מנינו בפניכם וזאת על מנת להבטיח רכישה בטוחה יותר של עסק מכל סוג שהוא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *