הדרך הטובה ביותר לחפש עבודה

חיפוש עבודה באינטרנט או בעיתון

חיפוש עבודה היום יכול להתבצע בכמה מדיות, כאשר לכל אחד יש את האפשרות לבחור במדיה המתאימה לו ביותר.  חיפוש עבודה באמצעות האינטרנט הוא חיפוש מאוד מדויק ומאוד אינטנסיבי, משום שיש הרבה מאוד אתרים שייעודם הוא חיפוש עבודה לאנשים שרוצים להחליף את העבודה שיש להם, להציע עבודה למי שרק עכשיו נכנס לאבטלה, או אפילו למי שרוצה להתחיל קריירה שנייה. חיפוש עבודה באינטרנט מתבצע בכמה דרכים, כאשר אחת מהן היא חיפוש עבודה באתרים באופן עצמאי, והשנייה היא חיפוש עבודה באמצעות פונקציה ששולחת לנו למייל את הצעות העבודה אותן הגדרנו לאתר כזה או אחר, יש לקחת בחשבון, שחלק ממקומות העבודה, דורשים לבישת בגדי עבודה פורמאליים וקבועים בעת קבלת הצעה כזו או אחרת חיפוש עבודה בעיתון הוא החיפוש המסורתי יותר, ומדי שבוע או מדי יום, תלוי איזה עיתון אנו קוראים, אנו יכולים למצוא מודעות דרושים רבות בתחומים שונים, ותמיד יש את האפשרות למצוא מודעות מעניינות.

 

כתיבת קורות חיים

כאשר אנו רוצים לפנות אל העסק, החברה או כל גוף אחר שפרסם מודעת דרושים שאליו נענינו בחיוב, יש עלינו לשלוח קורות חיים. כתיבת קורות החיים חייבת להיות מתאימה לרוח הזמן והמקום, משום שבקורות החיים צריך לכתוב רק את מה שרלוונטי לעבודה, הן מבחינת השכלה, לימודים ואף ניסיון תעסוקתי קודם. חיפוש עבודה חייב להתחיל גם עם גרסה מדויקת ככל הניתן של קורות החיים שלנו, בין אם אנו מחפשים עבודה בהדרכה וריכוז חינוכי או מיסוי מקרקעין. הכל צריך להיות קריא ונהיר, משום שקורות החיים הם כרטיס הכניסה למקום העבודה, הם החלון של האחראי על קליטת העובדים, דרכו הוא יכול לראות מי אנחנו.

 

כניסה לראיון אישי

לאחר שקורות החיים נשלחו וזומנו לראיון, עלינו להתכונן לקראת הראיון בצורה הטובה ביותר. הצורך שלנו הוא להראות ידע ונכונות, מוטיבציה ואמינות. אם כתבנו בקורות החיים שאנו דוברים אנגלית רהוטה, עלינו לחשוב על לימודי אנגלית כעל אופציה ריאלית, משום שסטנדרט השפות הזרות, או הידע בתחומים האחרים נמדד לא אחת עוד בשלב בראיון האישי. חיפוש עבודה יכול להסתיים שם או להמשיך מעבר לכך. לבוש והשקעה במראה כללי גם כן משפיעים על הקבלה לעבודה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *