איך למצוא את העבודה הטובה ביותר הכי מהר שאפשר?

כיום נגישים וזמינים למחפשי עבודה מקורות רבים המציעים עבודות ומשרות שונות בכל התחומים. בשוק תנודתי אשר קיימת בו דינאמיקה של עליות וירידות תכופות בהיצע ו/או בביקוש, חשוב לבצע חיפוש ממוקד, תכליתי ולהגדיל, להרחיב ולגוון את מקומות החיפוש.

קיימים מספר כללי אצבע למיצוי מרבי ומיטבי של חשיפה והתוודעות אל משרות והצעות עבודות מכל הסוגים ובכל התחומים.

  1. חשוב לדעת כי חיפוש עבודה הוא, כשלעצמו, עבודה, ולכן חשוב להידרש אליה בכל הרצינות המתחייבת.
  2. חשוב לחפש בכל המקורות והפלטפורמות הקיימות ובמקביל להציג עצמכם בכתב (שליחת קורות חיים) ועל פה (שיחות עם חברים, כריית אוזן להצעות העוברות מפה לאוזן, גלישה באתרים המיועדים למחפשי עבודה הן לאתרים שבהם מוצעות הצעות עבודה מזה. יש אתרי דרושים כגון AllJobs שבו מרוכזות הצעות עבודה רבות שנסרקו ממאות מקורות. רישום לאתר מאפשר קבלת כל המשרות הרלוונטיות לתחום שבו הוא מחפש עבודה.
  3. חשוב להירשם בחברות כח אדם והשמה אחדות, כדי שיישמרו אצלם פרטיכם ויוצעו למעסיקים שונים המחפשים עובדים למשרות שונות. כאשר  מתראיינים על ידי נציגי שירות של חברות ומותירים עליהם רושם חיובי מגבירים את הסיכוי לקבלת עבודה.
  4. נטוורקינג. חשוב לשתף מכרים וליידע אותם בכך שאתם מחפשים עבודה, לבקש מהם שאם וכאשר הם שומעים כי מעסיק כל שהוא מחפש עובדים ונראה להם כי אתם עשויים להתאים – שיידעו ויעדכנו אתכם.
  5. נצלו את הרשתות החברתיות לחיפוש עבודה, ובעיקר כדי להציג את עצמכם, את יכולותיכם וכישוריכם ובעיקר את העובדה שאתם מחפשים עבודה. בתחום זה הנחתום בהחלט מעיד על עיסתו וחשוב שעדותו תרשים את מי שייחשפו אליה.
  6. חיפוש עבודה יעיל הוא חיפוש המתבצע באופן רוחבי, אופקי, באמצעות ניצול בו זמני של כל הערוצים והפלטפורמות. המטרה – מציאת עבודה – מקדשת את האמצעים וטוב שהיא גם תחדש את האמצעים: כל יוזמה מבורכת. היו יצירתיים באיתור ובעיקר ביצירת דרכים נוספות למציאת עבודה.
  7. צאו מנקודת הנחה שאיש לא חייב לכם דבר. גם אם תשלחו לעשרות ואולי אף למאות חברות ומעסיקים פוטנציאליים את קורות החיים שלכם ולא תקבלו כלל מענה מחלק הארי שלהם- אל תתייאשו. אין לכם פריבילגיה להתייאש.
  8. העבודה הטובה ביותר עבורכם אינה בהכרח העבודה שתמצאו אותה במהירות. לכן, אם אתם מוצאים עבודה, אף שהיא אינה הטובה ביותר, קחו אותה. המשך העבודה הטובה, המצופה והמיוחלת, המתבצע תוך כדי עבודה שונה תכלית השוני מאשר לחפש אותה כאשר אין לכם עבודה.

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *