3 דרכים לקבל קידום בעבודה

אם אתם נמצאים בתפקיד שלכם הרבה זמן, ועולות לכם הרגשות שאתם צריכים להתקדם, אתם רוצים להתקדם, אתם רוצים אבל לא יודעים איך, במאמר זה אתן לכם כמה עצות שיעזרו לכם להתקדם לשלב הבא בעבודה. הדרכים שמוצגות לפניכם בעלות סיכויי הצלחה בהנחה שאתם נמצאים בסביבה בריאה, עם אנשים בריאים וחיוביים ששואפים קדימה ורוצים להצליח בתחומם. במקרים אחרים, בהם המעסיק שלכם הוא בן אדם לא הגיוני ואנושי, העמיתים שלכם בעבודה גם כן והחברה שאתם נמצאים בה יש אנרגיות שליליות ואין לה חזון להתקדם, זה לא יעבוד.

טיפ מספר 1: חישבו כמו הבוס שלכם

חשיבה כמו של החברים שלכם לעבודה, עמיתים, חברים בבית, לא תעזור לכם להתקדם בעבודה. חשיבה כמו של הבוס שלכם כן. אם הבוס שלכם מבין דבר או שניים בפיתוח מנהלים, נסו לחכות אותו וללמוד מהמקומות בהם הוא למד את מה שהוא יודע. התפקיד שלך הוא לפתור בעיות, זה לא משנה באיזה דרגה אתה נמצא בחברה, תמיד חשוב כמה צעדים קדימה, לא משנה מה ביקשו ממך לעשות, נסה לחשוב מעבר ולהבין את הבעיה שצריך לפתור ותתפלא לראות שאתה תתקדם הרבה יותר מהר ממה שחשבת.

טיפ מספר 2: קחו אחריות

בהנחה כמו שהסברתי בהתחלה, שאתה נמצא בחברה שיוצרת אנרגיה טובה ושואפת להתקדם, נסה לקחת אחריות ולנקוט בפעולות על כמה דברים שרק אפשר. קח אחריות על המשימה שהוטלה עליך. אפילו אם  המשימה הוטלה עליך ואתה אחראי עליה והמשימה היא קבוצתית ואתה תלוי באנשים שסביבך על מנת לצלוח אותה. במקום להאשים אם היא לא תצליח ולהגיד זה הוא אשם/היא אשמה, קחו אחריות אישית ותעשו הכל בכדי שהיא תצליח. הדבר ירשים את מנהליכם ובוודאות יעזור לכם להתקדם לתפקיד ניהולי טוב יותר עם שכר טוב יותר. כי שוב, אתם רוצים לחשוב קדימה ולפתור בעיות לפני שהן אפילו צצות.

טיפ מספר 3: הימנעו מרכילות ופוליטיקה במשרד

אחד מהדברים שהופכים סביבה לשלילית היא רכילויות ודיבורים על פוליטיקה. בכל חברה ישנן קבוצות שלכל אחת מהן יש דעה פוליטית שונה ומן הסתם, דעה שונה על אנשים. נסו להימנע מכך ולא להתחבר לזרם  האנרגיה הזה. מנהל חברה, יבחין באנשים כאלה מיידית וישלול את האפשרות שהם יהיו אי פעם בתפקיד בכיר בחברה שלהם. בהנחה שאתם נמצאים בחברה ששואפת להתקדם ויש לה חזון, אתם תירצו להימנע מהדיבורים האלה ולשאוף קדימה לעבר החזון של החברה. ודבר נוסף, אם ישנם אנשים כאלה בחברה שלכם, אל תנסו לקחת צעד קדימה על ידי כך שתגידו עליהם דברים רעים או לא נכונים ולדרוך עליהם,  גם לזה המנהל שלכם יבחין במהרה.