עבודה בתחום הפסיכולוגיה

לימודי פסיכולוגיה נלמדים במשך שלוש עד ארבע שנים וכוללים קודם כל את קורסי המבואות המהווים את תשתית הידע הנדרשת על מנת לעבוד בתחום מורכב זה. כחלק מן התוכנית לומדים הסטודנטים על פסיכולוגיה התפתחותית, פתולוגיה, פסיכולוגיה של הילד, מבנה המוח בהיבטים פיזיולוגים ועוד.

זאת על מנת שהסטודנטים יוכלו להגיע למצב שבו הם יכולים להתקדם לקראת למידה של תאוריות נפשיות מורכבות יותר לצד הבנה של ביצוע מחקר על נפש האדם. בשנת הלימודים השלישית, נדרשים הסטודנטים להגיש עבודת סמינריון בעלת אופי מחקרי. לאחר סיום רכישת הידע הבסיסי בנוגע לנפש האדם יכולים לבחור הסטודנטים להמשיך ללמוד תואר שני או לנסות להשתלב בשוק העבודה במקצועות טיפוליים, חינוכיים או עסקיים.

אילו הכשרות מקצועיות מספקים לימודי הפסיכולוגיה?

אנשים המעוניינים בקריירה בעלת אופי טיפולי, יכולים לבחור ללמוד לימודי תואר שני בפסיכולוגיה על מנת לקבל הכשרות שונות ומגוונות כגון: הכשרה קלינית, המאפשרת עבודה כפסיכולוג בפן הטיפולי-נפשי המספק סיוע ותמיכה לאנשים במשבר, הכשרה שיקומית, המאפשרת עבודה כפסיכולוג בפן של אנשים שעברו טראומה או חלו במחלה קשה וזקוקים לטיפול שיקומי, הכשרה ארגונית, המאפשרת עבודה בפן המקצועי של ייעוץ לחברות וארגונים בפן של משאבי האנוש וניהול אסטרטגי, הכשרה מחקרית, המאפשרת עבודה במסגרת האקדמיה ופיתוח תחום הפסיכולוגיה על ידי מחקרים שונים של נפש האדם.

אולם, הכשרה בתחום הפסיכולוגיה יכולה לקדם את בעליה גם אם לומדים רק לימודי תואר ראשון, שכן היא יכולה לסייע בעבודות שונות כמו בתחום החינוך, בתחום משאבי האנוש, בתחום התקשורת ובכל תחום שלמעשה קשור בעבודה עם או אל מול בני אדם וחברה.

נקל להבין כי לימודי פסיכולוגיה יכולים לפתוח דלתות רבות מבחינת קריירה ועל כן באם אתם שוקלים לאיזה כיוון לפנות מבחינת עבודה או לימודים מקצועיים, הרי שכדאי לבדוק גם את תחום הפסיכולוגיה, אולי תמצאו כיוון אחר לחלוטין לביסוס הקריירה העתידית שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *