חברות השמה


האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה קולטת כל אדם אשר מעוניין ללמוד ומאפשרת לו לעשות זאת במגוון מסלולים שונים אשר יאפשרו לו לשלב עבודה, לנהל חיי משפחה וללמוד. החומר הנלמד באוניברסיטה הפתוחה הוא בעל משקל זהה וברמה גבוהה בדיוק כמו בכל אוניברסיטה בארץ.

רבים סבורים כי אדם אשר לומד באוניברסיטה הפתוחה אינו "מוצלח" כמו אדם אחר אשר לומד באוניברסיטה רגילה , וזאת משום שהוא לא עשה בחינה פסיכומטרית ועמד בתנאי קבלה מסוימים. חשוב לדעת כי בחינה פסיכומטרית ועמידה בתנאי הקבלה של חוג זה או אחר באוניברסיטה אינם מעידים על כך שאותה אדם הוא בעל יכולות לימודיות גבוהות, איכותי יותר מכל אדם אחר וכי החומר אשר למד מקיף יותר מאשר זה שנלמד באוניברסיטה הפתוחה.

 

בשנים האחרונות ניתן לראות חברות השמה רבות אשר קולטות את בוגרי האוניברסיטה הפתוחה ומציעות להם שלל עבודות המתאימות לדרישותיהם ולתחום אותו הם למדו.

לדוגמא: בוגרי מדעי המחשב אשר סיימו תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה נקלטים לעבודות בדיוק כמו בוגרי תואר ראשון באוניברסיטאות אחרת בארץ. המדד הוא הציונים הסופיים של התואר וכמובן ראיון מוצלח עם המעסיק אשר מקבל רושם על האדם ורמת הידע שלו.

הוכחה לכך באה לידי ביטוי בנתוני הלמ"ס אשר מצביעים על כך שבוגרי מדעי המחשב של האוניברסיטה הפתוחה נהנו משכר העבודה הגבוה ביותר בשנה הראשונה של העבודה שלהם לאחר סיום התואר (14,500 ₪ לחודש).

 

חברות השמה יתנו עדיפות לבוגרי אוניברסיטאות ביחס אל בוגרי מכללות, אך אין זה משנה באיזו אוניברסיטה הסטודנט למד. בתחום ההיי טק יש עדיפות ברורה לבוגרי אוניברסיטאות וזאת משום שהמעסיקים טוענים כי הםמעוניינים בבוגרים אשר למדו במוסד אקדמאי אשר שם דגש על מחקר, דהיינו האוניברסיטאות וכן במוסד לימודים שיש לו יותר ניסיון.

ריקי כהן מחברת אתוסיה אשר עוסקת בהשמת בכרים בהייטק אף ממליצה לאלה שרואים את עצמם מועסקים בתפקיד בכיר  או ניהולי על תואר שני ומעלה בתחומי הניהול ומנהל העסק

חברות השמה מוצאות לכם תעסוקה

כיום, רוב המעסיקים מעדיפות לפנות אל חברות השמה אל מנת שאלו יבצעו את תהליך הסינון הראשוני למשרה אותה הם מפרסמים. במקביל, רוב בוגרי האוניברסיטאות מעדיפים לפנות אל חברת השמה אשר אחראית על מאגר גדול של עבודות על מנת שתמצא להם את המשרה אותה הם מחפש במהירות ויעילות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *