השתחררתם מהצבא? זה הזמן להייטק

מדוע כדאי לוותר על הטיול הגדול ולהשתלב בעולם ההייטק בהקדם?

חיילים משוחררים רבים בוחרים לעבוד בעבודות מזדמנות על מנת לממן את לימודיהם העתידיים אך בראש ובראשונה לחסוך לטיול הגדול לאחר הצבא. אנו אומרים, וותרו על הטיול! באופן זמני כמובן. בישראל, כמו בעולם כולו, מורגש מחסור משווע של עובדים מקצועיים בתחום ההייטק. תופעה זו "מנפחת" את המשכורות בתחום באופן משמעותי כך שהן מגיעות לעיתים רבות עד לפי 3 מהמשכורות הממוצעות במשק. חברות הייטק בכל הדרגים מציעות לחיילים משוחררים, בעיקר לחיילים ששירתו בתפקידים טכנולוגיים והנדסאים (אך לא רק), לצבור ניסיון בעבודה, להרוויח ממש לא רע ולבסס מעמד עוד לפני הלימודים ובמהלכם. במידה והחייל המשוחרר יפגין אסרטיביות בעבודתו, הוא יוכל אף ללמוד על חשבון הארגון ולהרוויח ממש לא רע, בזמן שחבריו לספסל הלימודים ממלצרים על מנת להרוויח את לחמם.

 

אילו תפקידים מוצעים לכם בהייטק?

חיילים משוחררים אשר מציעים את עצמם לחברות ההייטק הינם כאלו אשר רואים את עצמם בעוד מספר שנים קדימה, מסיימים תואר ראשון בתחום בהצלחה ומשתלבים בעמדות מפתח בעולם ההייטק אשר אינו מפסיק להתפתח ולהתקדם. אחד התפקידים הקורצים ביותר לחיילים משוחררים בתחום ההייטק הוא איוש דלפק הבקרה של צוות טיפול בקליטת דיווח של בעיות תוכנה (NOC). צוותים אלו מתעדים ומפנים לטיפול כל דיווח אוטומאטי או אנושי על בעיות בתוכנות קיימות או בשלבי הפיתוח ולעיתים רבות אף מטפלים בתקלות אלו במקום. תפקידים פופולאריים נוספים אשר מוצעים הינם מפתחי תוכנה ואפליקציות (עבור בוגרים ששירתו בתפקידים טכנולוגיים) וכמובן, אבטחת האיכות (QA). זירות העבודה השונות מפגישות בין החיילים המשוחררים לטובי המהנדסים אשר יכולים לכוון אותם לתחומי הלימוד היותר נדרשים ומתאימים עבורם ולעיתים רבות בזמן הלימודים, הציונים אף הרבה יותר טובים בזכות הניסיון שנצבר והבנת השפה המקצועית בעולם ההייטק.

 

עולם ההייטק- האם זה באמת משתלם?

כאמור, בעולם ההייטק המשכורות גבוהות ביותר והן מבטיחות עולם ומלואו עבור אלו אשר יצליחו להשתלב בו בצורה הטובה ביותר. ולדוגמא- איש QA מתחיל מרוויח בסביבות ה- 10 אלף בחודש, ללא ניסיון קודם, מתכנת מתחיל  כ- 15 אלף בחודש ואילו מפתח אפליקציות מתחיל מסוגל להרוויח כעד 18 אלף בשנתו הראשונה לעבודה. עם המשכורות הללו אין ספק כי תוכלו בעתיד אף לקחת חופשת נסיעה של שנה שלמה (שנת חל"ת) ולא להיפגע מכך כלכלית. תוסיפו לכך קרנות השתלמות של מאות אלפי שקלים, פנסיות של שקט נפשי, דיבידנדים, אופציות, בונוסים, רכבי חברה ומייד תבינו מדוע ענף הייטק הוא הדרך להבטיח לעצמכם עתיד ורוד ביותר.

 

כיצד משתלבים בעולם ההייטק אחרי השחרור?

חיילים משוחררים יכולים למצוא עבודה בהייטק באמצעות חברות השמה אשר מתמקצעות בהשמה מסוג זה ונמצאות בקשרי עבודה עם מיטב המעסיקים. הדבר חשוב ביותר הן לגבי חיילים משוחררים ללא ניסיון כלל והן לגבי חיילים ששירתו ביחידות הטכנולוגיות. חברות אלו מאבחנות את המועמדים ומזווגות בינם לבין המעסיקים הפוטנציאליים אשר מציעים משרות דרושים הייטק ללא ניסיון כך שתיאום הציפיות יהיה הדדי, מבחינת אופי העבודה ותנאי השכר מראש. זהו קרש הקפיצה הגדול ביותר להמשך החיים של החייל המשוחרר, לקריירה ולהתפתחות האישית והכלכלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *